Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Posterunkowa Magdalena Albrecht z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zdobyła dwa srebrne medale w I Mistrzostwach Służb Mundurowych w sportach walki. Zawody odbyły się na początku miesiąca, w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. To już nie pierwszy sukces gliwickiej policjantki.

 

Zawody zrealizowane przez Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu obejmowały następujące dyscypliny: zapasy w stylu klasycznym, judo, brazylijskie ju-jutsu no gi, brazylijskie ju-jitsu gi, boks oraz K-1. Wzięło w nich udział ok. 250 zawodników. Posterunkowa dwukrotnie stawała na podium i odbierała srebrne medale, zdobyte w stylu judo oraz BJJ. 

Zawody w takiej formule odbyły się po raz pierwszy. Chodziło nie tylko o to, aby wyłonić najlepszych mundurowych w sportach walki, ale i zmotywować do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej. 

Policjantka, mimo młodego wieku, jest już zawodowym sportowcem – instruktorem sztuki walki w Rybnickim Klubie Ju Jitsu Sportowego. W tym roku, w październiku, podczas Mistrzostw Policji w Judo, w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, w kategorii wagowej powyżej 63 kg, Magdalena Albrecht zdobyła brązowy medal.

Policjantka na co dzień pełni służbę w gliwickim wydziale ruchu drogowego. W policji pracuje od roku, a sporty walki uprawia ponad 10 lat. Swoje sportowe pasje doskonale łączy ze służbą, którą pełni wzorowo. 

Reprezentantce Gliwic gratulujemy medali I życzymy kolejnych sukcesów!

  • post. Magdalena Albrecht
  • Foto: Akademia Wojsk Lądowych Wrocław

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.