Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Po sobotnich burdach na stadionie, do policyjnego aresztu trafiają kolejni podejrzani. Dzisiaj rano do gliwickiej komendy doprowadzono następnych pseudokibiców. W sumie, przed obliczem prokuratora stanęło już 20 osób.

Specjalna grupa policjantów wciąż przegląda monitoringi i zabezpiecza dowody przeciwko chuliganom. Pseudokibice trafiają do prokuratury, gdzie przedstawiane im są zarzuty przestępstw przeciwko ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych, zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności policjantów, a niektórym także czynnej napaści na mundurowych.

Wśród zatrzymanych dzisiaj są gliwiczanie i jeden zabrzanin. Wszyscy to mężczyźni w wieku od 28 do 34 lat. Na rozprawę sądową czeka również 14, zatrzymanych wcześniej stadionowych chuliganów. Do tej pory wszyscy otrzymali stadionowe zakazy i musieli wpłacić poręczenia majątkowe.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.