Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Na jednym z parkingów przy ul. Tarnogórskiej w Gliwicach w ciągu ostatnich trzech tygodni doszło do dwóch kradzieży aluminiowych felg z czterech aut. W pierwszym przypadku wartość skradzionych kół z opli oszacowano na ponad 11 tys. zł. Kolejnym razem nieznany sprawca ukradł z nowych samochodów felgi z oponami o wartości ponad 14 tys. Czy policjanci z II komisariatu rozwiązali zagadkę „znikających” w nocy kół? Wszystko wskazuje, że tak. Zatrzymano właśnie 57-letniego podejrzanego.Do zatrzymania doszło dzisiejszej nocy, kiedy sprawca przyjechał po kolejne felgi. Kryminalni z „dwójki” od dłuższego czasu obserwowali parking, a ich cierpliwość została nagrodzona. Około godziny 22.30 czekający w zasadzce policjanci spostrzegli mężczyznę przecinającego siatkę ogrodzenia, zakradającego się do jednego z aut i zaczynającego odkręcać koło. Zatrzymano go na gorącym uczynku.
Okazało się, że to mieszkaniec Wrocławia, często zmieniający miejsce pobytu, karany za przestępstwa przeciwko mieniu, ostatnio mieszkający na Żywiecczyźnie. W pobliżu miejsca kradzieży zostawił swojego mercedesa typu kombi.
Przed policjantami jeszcze dużo pracy, między innymi ustalanie kręgu potencjalnych odbiorców skradzionych cennych felg, przesłuchania i przeszukania miejsc.