Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wczoraj około godziny 16.00 policjanci z V komisariatu podjęli interwencję wobec dzieci bawiących się bezrefleksyjnie na zamarzniętym zbiorniku przy Drogowej Trasie Średnicowej. Lód jest tam już cienki, w niektórych miejscach lodowej tafli znajdowały się niezwykle niebezpieczne częściowo zamarznięte przeręble.Policjanci nakazali dzieciom natychmiast zejść z lodu, po czym wezwali na miejsce rodziców. Chłopcy w wieku 11 i 14 lat przyjechali w rejon ulicy Kujawskiej na rowerach z dzielnicy Zatorze.

Pamiętajmy, że jedną z ulubionych zabaw dzieci i przy tym śmiertelnie niebezpiecznych jest ślizganie się po zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dlatego też rodzice powinni przestrzec dzieci przed takimi praktykami, a na wszelki wypadek podpowiedzieć jak należy zachować się, gdy lód już się załamie oraz jak postąpić będąc świadkiem takiego zdarzenia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.