Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Cały czas trwa proces rozliczania osób, które zakłóciły porządek podczas marcowych derbów Piast Gliwice-Górnik Zabrze. Wczoraj wieczorem, po zebraniu mocnych dowodów, policjanci z Wydziału Kryminalnego gliwickiej komendy miejskiej złożyli wizytę kolejnemu uczestnikowi stadionowych burd.

 

Kryminalni zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gliwic, który na stadionie miejskim w Gliwicach, podczas meczu piłki nożnej, dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, pełniącego swoje obowiązki służbowe. Jest to kolejna, 25. już osoba zatrzymana jako podejrzana o popełnienie przestępstwa. 
Równolegle wydział prewencji KMP realizuje sprawy dotyczące wykroczeń popełnionych przez kibiców w czasie derbów. Już kilkudziesięciu młodych mężczyzn zostało rozliczonych, a wobec kolejnych „szalikowców” prowadzone są postępowania dowodowe.
Sprawców przestępstw czekają procesy przed sądem karnym i wyroki, natomiast sprawcy wykroczeń zazwyczaj dobrowolnie poddają się karze – otrzymują grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz zakazy stadionowe. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.