Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Policjanci z komisariatu III zatrzymali w rejonie ul. Błogosławionego Czesława w Gliwicach sprawcę rozboju na 17-latku. Podejrzany, chcąc uniknąć ujęcia, ukrył się przed mundurowymi w toalecie na półpiętrze kamienicy. Drugi ze sprawców wyskoczył przez okno. Teraz trwają jego poszukiwania.

Wczoraj, po wniosku złożonym przez prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach tymczasowo aresztował 32-letniego mieszkańca Jaworzna, podejrzanego o rozbój na 17-latku. Do zdarzenia doszło 21 stycznia wieczorem przy ul. Zabrskiej, tuż przed wiaduktem kolejowym.

Nastolatek został zaczepiony na ulicy przez dwóch mężczyzn. Sprawcy chwycili go za kurkę i zażądali oddania „kasy”. W tym samym czasie po drugiej stronie ulicy szedł ojczym chłopaka, który rzucił się na pomoc. Napastnicy najpierw uderzyli 17-latka, potem zaatakowali mężczyznę, a następnie uciekli.

W pobliżu przejeżdżał akurat radiowóz. Policjanci, widząc końcówkę zdarzenia, ruszyli w pościg. Sprawcy, uciekając, wbiegli do klatki schodowej jednej z kamienic. Ścigający ich mundurowi szybko ustalili, że uciekinierzy mogli się ukryć w toalecie pomiędzy I a II piętrem. Po siłowym otwarciu drzwi, znaleziono jednego z napastników. Po drugim została tylko kurtka. Najprawdopodobniej mężczyzna zdecydował się na ucieczkę, skacząc z dużej wysokości przez okno. Teraz detektywi z komisariatu III poszukują drugiego z napastników. Jego zatrzymanie, to kwestia czasu.

Za rozbój grozi obu sprawcom grozi kara do 12 lat więzienia.