Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Dziś do policyjnego aresztu trafił trzeci z podejrzanych o zniszczenie kilkunastu samochodów. Tym samym wszyscy sprawcy znajdują się już w rękach stróżów prawa. To dwóch 18-latków i 17-latek, mieszkańcy Gliwic. Zatrzymanie jest efektem weryfikacji wielu anonimowych informacji, jakie wpłynęły do nas tuż po opublikowaniu zdjęć. Gliwiccy policjanci dziękują internautom za włączenie się w akcję poszukiwania wandali.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Po godzinie 3.00 policjanci otrzymali zgłoszenie o trzech mężczyznach, którzy zniszczyli auta zaparkowane wzdłuż ulic Zawiszy Czarnego, Bony i Zygmunta Starego. Jeden ze sprawców przebiegł po masce stojącej na postoju taksówki  Mimo pościgu podjętego przez taksówkarza, uciekinier zbiegł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Podczas przeglądania monitoringów, kryminalni natrafili na wizerunki osób, mogących mieć związek ze zdarzeniem. Jakość tych nagrań nie była najlepsza, jednak to wystarczyło, by namierzyć i z pomocą internautów, zatrzymać sprawców. Po niespełna pięciu dniach śledczy dotarli do podejrzanych. Zabezpieczono też inne dowody. Wkrótce o losach młodych ludzi zadecyduje prokurator. Zatrzymanym grozi kara nawet 5 lat więzienia.