Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

14 lutego 2018 roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach w toku wykonywanych czynności służbowych na podstawie swoich informacji zapobiegli wyłudzeniu kredytu i zatrzymali na gorącym uczynku 51-letniego mieszkańca Siemianowic. Mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.

 

 

Podejrzany przyszedł do jednej z placówek bankowych w centrum Gliwic i przedstawił pracownikowi obsługi klienta komplet niezbędnych do uzyskania kredytu dokumentów. Miał w planie uzyskać kredyt w wysokości 50.000 złotych. Sprawcę usiłowania wyłudzenia zatrzymano w momencie składania wniosku. Mężczyzna nie był w stanie ukryć zaskoczenia widokiem policjantów.

Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału w Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach wszczęto postępowanie przygotowawcze o przestępstwo określone w art. 297 par. 1 kodeksu karnego. Podejrzanemu grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.