Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Utalentowani seniorzy
Piękny śpiew, wspaniałe recytacje, poruszająca muzyka, dowcipne skecze, a nawet pokaz mody męskiej – to wszystko podziwiać można było podczas III Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów, który odbył się 23 listopada w Knurowie-Szczygłowicach.

To wszystko zaprezentowane zostało na scenie Domu Kultury. Natomiast pod sceną eksponowane były przepiękne wyroby rękodzieła artystycznego, obrazy, hafty i ozdoby świąteczne. – Cieszę się, że seniorzy tak licznie biorą udział w naszej imprezie – mówi pomysłodawczyni przeglądu Ewa Jurczyga, wicestarosta gliwicki. – Po raz kolejny udowodniają, że są bardzo twórczy i pełni energii. Z roku na rok nie tylko przybywa uczestników impezy, ale też prezentują oni coraz wyższy poziom artystyczny.

Jako pierwsze na scenie wystąpiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczy, które zachwyciły wszystkich swym śpiewem, poezją i dowcipem oraz wyglądem, bowiem przywdziały na tę okazję śląskie stroje regionalne. Grupa „Senior-Wigor” z Sośnicowic zaprezentowała nastrojowy układ muzyczno-ruchowy pt. „Czas” oraz spokojny utwór instrumentalny „Sofia”. W zupełnie innym charakterze utrzymana była scenka kabaretowa w gwarze śląskiej pt. „Wywiadówka”, przygotowana przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Bojszowie, a wywołująca na widowni salwy śmiechu. Z kolei zachwyt dla swych umiejętności tanecznych wzbudził występ Grupy Tańca Linowego „Hyże Nóżki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Knurowie, która pokazała doskonale zgrany układ choreograficzny w stylu Dzikiego Zachodu. W piękną „Muzyczną podróż” zabrała po nim publiczność Grupa Instrumentalna „Razem” z DPS-u „Ostoja” w Sośnicowicach. Gdy tylko umilkły jej dźwięki i mocne brawa, na scenę wkroczyli panowie z DPS-u „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej, którzy wcielili się w rolę… modeli prezentujących najnowsze kreacje mody męskiej. Publiczność była nie tylko zadziwiona, ale i zachwycona stylizacjami na każdą okazję. Prezentacje na scenie zakończyło widowisko teatralno-muzyczne w wykonaniu Sekcji Teatralno-Muzycznej „UTeWuś” z UTW Knurów, na które złożyły się różnorodne piosenki i wiersze, dające wykonawcom możliwość pokazania wielu swych artystycznych talentów.

Nie mniejszy zachwyt wzbudziły liczne wyroby rękodzieła artystycznego, które można było zobaczyć podczas przeglądu. Klub Seniora z parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach pokazał m.in. obrazy wykonane haftem krzyżykowym, koronkowe bombki i obrusy oraz serwety. Hafty ręczne i serwetki wystawiła pani Helena Perkowska. Sekcja Twórczych Inspiracji z Papieru, działająca w knurowskim UTW, przygotowała wystawę origami. „Zakręcone” z GOK-u Gierałtowice zaprezentowały całą gamę swych prac: haftowane obrazki, kartki i ozdoby świąteczne, obrazy olejne, biżuterię, serwetki robione na drutach i ażurowe pisanki. Całości dopełniło rękodzieło pań z Koła Gospodyń Wiejskich, działającego przy gierałtowickim GOK-u.    

- Dziękuję za trud włożony w przygotowanie tak bogatego repertuaru i prac artystycznych. Jestem pełna podziwu dla tego, co robicie. Można powiedzieć: przegląd powiatowy – poziom światowy… Gratuluję wszystkim wykonawcom, byliście wspaniali, do zobaczenia za rok! – mówiła kończąc imprezę Ewa Jurczyga. Wszystkie grupy, zespoły i wystawcy uhonorowani zostali dyplomami, które wręczyła im ona wspólnie z dr. Tomaszem Reginkiem, przewodniczącym Rady Programowej UTW Knurów.  

Organizatorem III Powiatowego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów był Powiat Gliwicki.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.