Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W podzięce pracownikom socjalnym
24 listopada w Starostwie Powiatowym w Gliwicach zorganizowane zostało spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Były podziękowania, życzenia i gratulacje.

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i przedstawiciele domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, placówek opiekuńczo-wychowawczych działających na terenie powiatu oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach. W imieniu Zarządu Powiatu Gliwickiego życzenia na ich ręce złożyła wszystkim pracownikom socjalnym wicestarosta Ewa Jurczyga. – Wasza praca nie jest łatwym wyzwaniem, ale doskonale potraficie mu sprostać – mówiła. – Dziękuję za wasz trud, cierpliwość, profesjonalną pracę i wielkie serce.

Z kolei Krystian Kiełbasa, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, przekazał życzenia od marszałka województwa śląskiego. – Pełnicie codzienną, bardzo odpowiedzialną misję. Zasługujecie na najwyższe słowa uznania – dodał, zwracając się do pracowników socjalnych. Podczas spotkania sekretarz Powiatu Gliwickiego Magdalena Budny odczytała list przesłany z tej okazji przez wicewojewodę śląskiego Jana Chrząszcza. „Codzienne stawanie wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy, bezradności i zagubienia, wymagające towarzyszenia cierpiącym, uobecnia wartości i działania tożsame z powołaniem do gotowości niesienia pomocy i pochylania się nad drugim człowiekiem” – czytamy w nim.

- Pracownicy socjalni z naszego terenu są bardzo wysoko cenieni – podkreśliła wicestarosta Ewa Jurczyga. – Świadczą o tym odznaczenia, które ostatnio zostały im przyznane.

Jak poinformowano podczas spotkania, brat Bronisław Malicki, dyrektor DPS-u w Pilchowicach, niebawem odbierze Złotą Odznakę „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”. Z kolei Krzysztof Gołuch, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej z knurowskiego w Ośrodku M.B. Uzdrowienie Chorych, gdzie pełni również funkcję zastępcy dyrektora, nagrodzony został przez papieża Franciszka odznaczeniem „Pro Ecclesia et Pontifice”, które odebrał 26 listopada w katowickiej katedrze.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.