Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

piesnahaku

W sobotę nasi funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Według zgłaszającego pies przywiązany jest do haka holowniczego pojazdu od dłuższego czasu, nie ma dostępu do wody ani budy mimo minusowej temperatury. Strażnicy na miejscu zastali właściciela, który wzburzony był faktem ich przybycia i nie widział nic złego w miejscu przetrzymywania swojego psa. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa jakim jest znęcanie się nad psem sprawę strażnicy przekazali na Policję, która przyjechała na miejsce.

Jeśli wiemy o przypadkach znęcania się nad zwierzętami, lub widzimy psa poruszającego się samotnie po ulicy powinniśmy zawiadomić odpowiednie służby. Zgłoszeń można dokonywać pod numerem Straży Miejskiej (986), Policji (997) i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (505-299-686). Sprawą mogą zająć się również pracownicy miejskiego schroniska dla zwierząt (513-127-426).


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.