Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. materiały ZDM

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm.

Ostrzeżenie dotyczy całego województwa śląskiego i obowiązuje od godz. 22:00. Na miejskie drogi wyjechały pługi i piaskarki Akcji ZIMA. Za jej przebieg jak co roku odpowiada Zarząd Dróg Miejskich.

- W pierwszej kolejności - do godziny po ustaniu opadów śniegu - odśnieżane są główne ciągi komunikacyjne: Drogowa Trasa Średnicowa, Droga Krajowa nr 88, ulice: Rybnicka, Pszczyńska, Toszecka i Tarnogórska. Pozostałe drogi w mieście muszą być przejezdne i zabezpieczone przed śliskością do trzech godzin po ustaniu opadów śniegu – przypomina Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Zarząd Dróg Miejskich ma pod swoją opieką 771 miejskich ulic, 377 przystanków komunikacji miejskiej oraz ok. 840 tysięcy m2 ciągów pieszych i rowerowych. Aby usprawnić prace drogowców, teren miasta podzielono na dwanaście stałych rejonów. Dziewięć z nich obejmuje jezdnie, a pozostałe chodniki, przystanki komunikacji miejskiej oraz rejon przejazdu alarmowego Akcji ZIMA. Drogowcy dysponują w sumie 38 pługami i piaskarkami, które są przystosowane do odśnieżania i likwidacji śliskości na drogach.

Wszystkie istotne dla kierowców informacje o aktualnych danych pogodowych, a także ostrzeżenia przed trudnymi warunkami atmosferycznymi pojawiają się na 18 tablicach elektronicznych, które są rozmieszczone na terenie Gliwic.

Nadzór nad Akcją ZIMA sprawuje koordynator ZDM, monitorujący komunikaty z dwóch stacji meteorologicznych znajdujących się przy ul. Toszeckiej i Nowy Świat.

Jak radzić sobie w zimowych warunkach podpowiada Centrum Ratownictwa Gliwice:

http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/poradniki/poradnik_zima.pdf
http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/poradniki/poradnik_zima_samochod.pdf


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.