Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W piątek, 24 listopada w godz. 20.00-21.00, na parkingu wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Sztabu Powstańczego w Gliwicach doszło do uszkodzenia zaparkowanego policyjnego radiowozu marki Opel Corsa. Funkcjonariusze w tym czasie prowadzili interwencję domową. Uszkodzenia dokonał nieustalony dotąd kierowca, który odjechał z miejsca zdarzenia. Poszukujemy świadków, osób mogących pomóc w ustaleniu pojazdu i samego sprawcy.Kontakt w tej sprawie: tel. 32 3369124 lub 997, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Informacje można też przesyłać za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej: kliknij TU.
Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość.

Niestety, to powszechne zachowanie. Do policji wpływa tygodniowo 5-10 zgłoszeń od właścicieli aut, którzy zastali swoje pojazdy z wgniecioną czy przerysowaną karoserią. Najczęściej dzieje się tak na zatłoczonych parkingach przy centrach handlowych oraz na osiedlach.
Jak się okazuje, wśród sprawców, ustalanych najczęściej dzięki zapisom monitoringów, znajdują się osoby różnych profesji i w różnym wieku. Najbardziej dziwią tłumaczenia ludzi dobrze wykształconych, twierdzących, że „nie wiedzieli, iż powinno się powiadomić właściciela pojazdu”. Posiadane ubezpieczenie OC oraz elementarna uczciwość to czynniki, które powinny skłaniać do zachowań etycznych.  


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.