Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. piast-gliwice.eu

Nowym zawodnikiem Piasta Gliwice został Tom Hateley. Anglik podpisał kontrakt, który zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2019 roku.

- Dostałem propozycję powrotu do Polski i nie musiałem się długo zastanawiać. Bardzo mi się tutaj podobało i miło wspominałem ten czas, dlatego też cieszę się, że będę mógł skorzystać z szansy, którą dał mi Piast - powiedział nowy pomocnik Niebiesko-Czerwonych.

Hateley rozpoczynał swoją karierę w Reading FC. Następnie grał w takich klubach, jak Basingstoke Town, Motherwell FC oraz Tranmere Rovers, skąd w 2014 roku trafił do Śląska Wrocław. Przez ponad dwa lata występów na polskich boiskach Anglik rozegrał łącznie 81 spotkań, w których zdobył jednego gola oraz zanotował siedem asyst. Jego ostatnim klubem było Dundee FC, z którym rozstał się w sierpniu 2017 roku.

Anglik przyznał, że chce pomóc drużynie w osiąganiu lepszych wyników w Lotto Ekstraklasie i tym samym poprawić pozycję Piasta w tabeli. - Sytuacja nie jest najlepsza, ale jestem zmotywowany do walki dla dobra klubu, drużyny i pozostałych zawodników zespołu. Jestem gotowy i nie mogę się doczekać wystepów w barwach Piasta - dodał 28-letni pomocnik.

W styczniu Hateley rozpoczął treningi z Niebiesko-Czerwonymi. Jego dobra gra w sparingu oraz postawa na treningach sprawiły, że Piast zdecydował się na podpisanie z nim kontraktu.

- Bardzo się z tego powodu cieszymy. Tom zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie podczas zgrupowania w Rybniku. To piłkarz, który potrafi agresywnie bronić, ale także szybko rozpocząć akcję ofensywną. Jestem przekonany, że z takim zawodnikiem za plecami jak Tom, Kostia Vassiljev będzie miał więcej swobody w rozegraniu piłki - przyznał Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Hateley jest czwartym zawodnikiem, który wzmocnił Piasta w zimowym okienku transferowym. Wcześniej do Niebiesko-Czerwonych dołączyli Frantisek Plach, Karol Dybowski oraz Jakub Czerwiński.

Biuro Prasowe GKS Piast


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.