Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

hala

Fot. materiały MZUK

Halę sportową przy ul. Sikorskiego w Sośnicy czeka generalny remont. Obiekt zyska nową nawierzchnię sportową i nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. Wszystkie instalacje zostaną zmodernizowane, pojawi się pochylnia dla niepełnosprawnych i winda.

Hala sportowa w Sośnicy jest intensywnie eksploatowana od końca lat 70-tych, nic więc dziwnego, że wymaga remontu. Miejski Zarząd Usług Komunalnych, który zarządza obiektem, modernizuje go sukcesywnie od dziesięciu lat. Na przełomie lat 2007–2008 wykonano termomodernizację, a w 2012 r. wymieniono nagłośnienie i wyremontowano schody ewakuacyjne. Dwa lata temu odnowiony został teren pomiędzy halą, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapii i Zespołem Szkół Ekonomiczno-Technicznych. Odnowiono alejki, postawiono nowe ławki i energooszczędne latarnie, pojawiły się nowe nasadzenia, powstał parking. Wkrótce w hali rozpoczną się prace zmierzające do wyeliminowania istniejących barier architektonicznych.

Jeszcze w tym roku pojawi się pochylnia dla osób niepełnosprawnych. W przyszłym natomiast rozpocznie się remont generalny.

W latach 2019–2020 planujemy modernizację nawierzchni hali sportowej, przebudowę i remont pomieszczeń socjalnych, zmianę oświetlenia na LED, modyfikację instalacji elektrycznej, budowę instalacji całego obiektu oraz budowę windy dla osób niepełnosprawnych, która umożliwi wjazd na poziom pierwszego piętra – wylicza Tadeusz Mazur, dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.

Dzięki wydzieleniu stref przeciwpożarowych i ewakuacyjnych zwiększy się bezpieczeństwo korzystania z obiektu. Na czas prac hala w Sośnicy będzie wyłączona z użytkowania. Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu Miasta Gliwice. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.