Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Urząd Miejski w Gliwicach

Fot. M.Foltyn

Na ostatniej sesji 16 listopada radni ustalili wysokość stawek podatku od nieruchomości na 2018 rok, ale dla mieszkańców najważniejsze jest to, że stawki tego podatku niewiele się zmieniły.

W związku ze wzrostem wskaźnika cen i towarów konsumpcyjnych w I półroczu 2017 r. w stosunku do I półrocza 2016 r. Minister Rozwoju i Finansów ogłosił maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych na 2018 rok.

– Ustalone w mieście stawki podatku od nieruchomości na 2018 rok są znacznie niższe od stawek maksymalnych ogłoszonych przez Ministra Rozwoju i Finansów. Dotychczasowe stawki tego podatku w Gliwicach były niezmienne od 2014 roku, nie licząc drobnych korekt – komentuje Alicja Knyps, naczelnik Wydziału Podatków i Opłat Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Bez zmian pozostanie mi in: stawka podatku od budynków mieszkalnych i ich części (0,66 zł za 1 m2 powierzchni), stawka podatku dla tzw. gruntów pozostałych (0,37 zła 1 m2 powierzchni). Nie zmieni się również stawka dla gruntów zajętych na zbiorniki wodne przeznaczone na nieodpłatną działalność o charakterze rekreacyjnym, stawka dla budowli zajętych na wielostanowiskowe garaże wielokondygnacyjne czy budowli zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze sportowo-rekreacyjnym.

Informacje dotyczące wysokości stawek podatku dostępne są w uchwale w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości obowiązujących na terenie miasta Gliwice na stronie www.bip.gliwice.eu. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.