Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

psy

Fot. A.Proksa

Zapraszamy na pierwszy w tym roku, ale już 15. z kolei „Bieg na 6 łap”, czyli popularny spacer z psami gliwickiego schroniska. Przebieżka z podopiecznymi z ul. Wschodniej to nie tylko świetna zabawa, ale też szansa na znalezienie wiernego przyjaciela, któremu możemy zapewnić ciepły i przytulny dom. Nie przegapcie!

Bieg odbędzie się w sobotę 17 lutego (w godz. od 11.00 do 15.00) w Schronisku dla zwierząt w Gliwicach.

Wydarzenie zyskuje coraz większą popularność. Aktywnie spędzona sobota wychodzi na zdrowie zarówno uczestnikom biegu, jak i psiakom biorącym udział w wydarzeniu. W biegach uczestniczy coraz więcej osób, a przy okazji sporo psów znajduje nowy kochający dom. Bardzo nas to cieszy i utwierdza w przekonaniu, że warto organizować tego typu akcje. Dlatego biegi będą się odbywały cyklicznie, w każdą trzecią sobotę miesiąca. Wyjątkiem będą miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień – wówczas biegi nie będą organizowane – wyjaśnia Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, który zarządza gliwickim schroniskiem.

Chętni na bieg?

Formularz zgłoszeniowy do udziału w biegu dostępny jest TUTAJ oraz na profilu Facebook MZUK-u. Znajdują się tam również krótkie charakterystyki niektórych zwierzaków, które będą brały udział w biegu. (mf)