Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

„Napój miłosny”, dyr. Domingo Hindoyan (fot. materiały promocyjne)

„Napój miłosny” to jedna z najpopularniejszych oper komicznych od prawie dwóch stuleci. Historia biednego wieśniaka Nemorina zabiegającego o uczucie pięknej Adiny to świetna propozycja na przedwalentynkowy wieczór. Transmisję ze słynnej Metropolitan Opery w Nowym Jorku zaplanowano na 10 lutego.

Autor „Napoju miłosnego”, Gaetano Donizetti, wykorzystał w swoim dziele to, co najlepsze w tradycji bel canto, królującej we włoskiej operze na początku XIX wieku. Piękne głosy i niewątpliwa wirtuozeria wokalna błyszczą w pełnej krasie w nowojorskim spektaklu. W roli Adiny zadebiutuje Pretty Yende, południowoafrykańska sopranistka, a partię Nemorina wykona kapitalny Matthew Polenzani, oklaskiwany już w 2013 roku za porywające wykonanie arii „Una furtiva lagrima”.

Transmisja w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety są dostępne w kasie i za pośrednictwem strony www.amok.gliwice.pl.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.