Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wiz. Visio Architects and Consultants oraz gliwicka Pracownia 44STO

Park Chrobrego przechodzi spektakularną metamorfozę. Już w drugiej połowie roku stanie się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc relaksu i aktywnego wypoczynku w mieście. Z miejskiego budżetu na ten cel zostanie wydane ok. 6,5 mln zł, a ponad 1,3 mln zł udało się pozyskać ze środków unijnych.

Modernizacja parku Chrobrego to spora inwestycja, jej koszt to ok. 7,8 mln zł, dlatego już w 2016 r. miasto wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie unijne. Dwuletnie starania przyniosły efekt. Gliwice uzyskały z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020 (działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego) 1 301 556,46 zł. Oznacza to, że miasto ze swojego portfela na modernizację parku wyda mniej, około 6,5 mln zł. Decyzja o dofinansowaniu już zapadła. Umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Park pełen atrakcji

Po zakończeniu prac park Chrobrego z pewnością przyciągnie tłumy gliwiczan i gości odwiedzających nasze miasto. Z atrakcji, które tam zaplanowano, chętnie skorzystają zarówno spacerowicze odbywający weekendowe rodzinne przechadzki, jak i uczestnicy wydarzeń w nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Akademickiej.

W „Chrobrym” pojawi się podniebna deskorolka, nowy plac zabaw, jedna z większych w mieście siłowni pod chmurką, boisko do gry w bule i disc golfa, ogromne linarium, „rodeo” i ścieżka zdrowia. Odnowione zostaną alejki, pojawi się nowe, ekologiczne oświetlenie i mnóstwo zieleninowe trawniki, drzewa, krzewy, byliny, trawy ozdobne i rośliny cebulowe.

Inwestycję w parku Chrobrego realizuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Autorami projektu są gliwickie biuro Visio Architects and Consultants oraz gliwicka Pracownia 44STO specjalizująca się w projektowaniu m.in. zieleni. (mf)