Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. materiały organizatorów

21 marca na Placu Krakowskim mieszkanki Gliwic w wieku 50 – 69 lat będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych refundowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

W badaniu uczestniczyć mogą ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
- otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Jednak aby z niego skorzystać, należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 (od poniedziałku do soboty) lub za pośrednictwem strony www.mammo.pl/formularz.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.