Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. J. Bańczyk

W weekend nadeszły wspaniałe wieści z Kolumbii. Na odbywających się w Bogocie Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu powołany do kadry Polski Paweł Bańczyk, trener i zawodnik Gliwickiego klubu BJJ Factory, okazał się bezkonkurencyjny i po 4 zaciekłych walkach zdobył tytuł Mistrza Świata Ju-Jitsu Ne Waza w kat. -85 kg.

Paweł Bańczyk jest trenerem w klubie BJJ Factory Gliwice od 2011 roku. – Pustą salę wyposażyłem w profesjonalne maty i sprzęt rekreacyjny. Zdobyte medale mistrzostw Europy i Polski utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto przekazać umiejętności i wiedzę młodszym zawodnikom. W różnych grupach wiekowych trenuje u nas 60 osób – przypomina. – Chciałbym zachęcić mieszkańców Gliwic do kibicowania swoim reprezentantom na Mistrzostwach Świata – podkreśla.

Warto przypomnieć, że Paweł Bańczyk jest wicemistrzem świata Ju-Jitsu Ne Waza z 2016 roku. Tytuł wywalczył we Wrocławiu. Może się również pochwalić m.in. złotym medalem zdobytym na Mistrzostwach Europy w Holandii (2015) i Pucharem Europy w Paryżu (2016).