Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Drużyna piłkarek ręcznych SPR Sośnicy Gliwice nie dała szans dotychczasowemu liderowi gr.B I ligi kobiet, SPR-owi Olkusz, na jego terenie. To milowy krok w stronę objęcia prowadzenia w rozgrywkach.

Gliwiczanki bezdyskusyjnie zdominowały pierwszą połowę spotkania. W drugiej części bardzo ambitnie walczące (mimo okrojonego składu) olkuszanki nie pozwoliły na dalsze zwiększanie prowadzenia. Dzięki bezpiecznej przewadze Sośnica testowała nowe rozwiązania taktyczne, a szanse wykazania się otrzymały również młode zawodniczki sporadycznie dotychczas występujące w pierwszej drużynie. Udana końcówka w wykonaniu miejscowych pozwoliła nieznacznie zmniejszyć różnicę. Mecz zakończył się wynikiem 24-34.

Najwięcej bramek dla Sośnicy rzuciła dotychczasowa liderka klasyfikacji strzelczyń całej ligi, Aleksandra Abramowicz (8). Okazję do zaprezentowania się przez dłuższy fragment meczu otrzymały zawodniczki rezerwowe. Bardzo dobrze na środku rozegrania zaprezentowała się Aleksandra Olejarczyk, która w rundzie jesiennej grała niemal wyłącznie w defensywie.

Drużyna prowadzona przez trenera Macieja Haupę przesunęła się na drugą pozycję w tabeli i do nowego lidera rozgrywek - AZS-u AWF Warszawa - traci zaledwie dwa punkty. Znakomitą okazją do wyprzedzenia stołecznej drużyny będzie bezpośrednie starcie, które odbędzie się w hali przy ul. Sikorskiego w pierwszy weekend lutego. Wcześniej - 28 stycznia o 15:30 - rozpocznie się mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. SPR Sośnica zmierzy się we własnej hali z Energą AZS Koszalin, piątym aktualnie zespołem PGNiG Superligi.