Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Na weekend 27–28 kwietnia zaplanowano kolejną edycję festiwalu Halo!gen. W tym roku impreza promująca kulturę alternatywną odbędzie się w ruinach teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) – miejscu z niepowtarzalnym klimatem.

Podczas dwudniowego festiwalu będzie można wziąć udział w bardzo różnorodnych wydarzeniach – od warsztatów i wystawy po filmowy przegląd najlepszych teledysków i animacji. Na Halo!genie nie może też zabraknąć koncertów. W tym roku wystąpią Daria Zawiałow i Julia Marcell Trio. Te dwie artystki udowadniają, że polski alternative pop w niczym nie ustępuje dokonaniom zagranicznych artystów. Utwory Zawiałow i Marcell są ambitne, świeże i oryginalne. Okazja do spotkania z ich muzyką nadarzy się 27 kwietnia o godz. 20.00.

Wszystkie wydarzenie poza koncertami Darii Zawiałow i Julii Marcell Trio są bezpłatne. Bilety na koncerty są dostępne w cenie 30 zł w przedsprzedaży w sekretariacie GCE Halo!gen (ul. Barlickiego 3, pon.–pt. godz. 8.00–15.00) i salonie jubilerskim SixSilver (ul. Zwycięstwa 1, pon.–niedz., godz. 10.00–20.00), a za 40 zł będzie można je nabyć przed koncertem. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu. Halo!gen organizuje Stowarzyszenie Animatorów Wszechstronnego Rozwoju Młodzieży przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.

(mm)