Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W ubiegłym tygodniu w Pokrzywnej (woj. opolskie) odbyły się XVII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach. Prawo startu mieli zawodnicy reprezentujący wojsko, policję, straż pożarną i graniczną oraz służbę celną i więzienną. Patronat honorowy nad zawodami objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sprawiedliwości oraz Komendant Główny Policji.

W mistrzostwach uczestniczyło 85 graczy, którzy rywalizowali w tempie 90 minut na partię, plus 30 sekund na posunięcie - w szwajcarskim, 9-rundowym, systemie rozgrywek. Wysoką formę zaprezentowali reprezentanci śląskiej policji: st. sierż. Szymon Kołodziej z KMP Gliwice (11. miejsce w klasyfikacji generalnej) - wywalczył wicemistrzostwo Polski policjantów w szachach klasycznych; asp. szt. Tomasz Semik z KMP Gliwice (23. miejsce w klasyfikacji generalnej) - trzeci wśród policjantów w szachach klasycznych i wicemistrzostwo Polski policjantów w szachach błyskawicznych; asp. Tomasz Sowierszenko z KWP Katowice, dawniej z KMP Gliwice (57. miejsce w klasyfikacji generalnej).

Nasi reprezentanci odebrali nagrody i gratulacje z rąk komendanta wojewódzkiego policji w Opolu insp. Jarosława Kalety.

  • Od lewej: asp. T. Sowierszenko, asp. szt. T. Semik, st. sierż. Sz. Kołodziej

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.