Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Magdalena Tarnowska

Wspomnienia, bajeczne występy artystyczne i, jak to na urodzinach, słodki poczęstunek. 15 listopada jubileusz 70-lecia świętowało Przedszkole Miejskie nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi.

Na wyjątkową uroczystość do auli Centrum Edukacji im. Jana Pawła II tłumnie przybyli rodzice, zaproszeni goście i sympatycy przedszkola. Gości przywitała Izabela Truszkowska-Bodyńska, która od 20 lat jest dyrektorem placówki, szczycącej się sukcesami w dziecinie opieki, rehabilitacji i edukacji dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi.

Za cenne inicjatywy na rzecz dzieci i rodziców podziękował zastępca prezydenta Gliwic, Krystian Tomala.
- Wyrażam słowa uznania Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim byłym i obecnym pracownikom za dotychczasową pracę, za trud włożony w wychowanie dzieci a także za serce i oddanie z jakim wykonujecie Państwo swoje obowiązki.

Po krótkiej prezentacji dotyczącej 70-letniej działalności przyszedł czas na projekcję filmu, przedstawiającego codzienną pracę przedszkola. W roli „aktorów” wystąpili oczywiście mali podopieczni.

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu była oczywiście cześć artystyczna. Ubrane w wielobarwne kostiumy przedszkolaki zaprezentowały się na scenie w grupowych układach choreograficznych, nawiązujących do znanych i lubianych bajek.

Środowe spotkanie było znakomitą okazją do podsumowań i wspomnień. Przedszkole Miejskie nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi ma się czym pochwalić.

- Obecnie do 7 oddziałów integracyjnych i specjalnych uczęszcza 113 dzieci w tym 43 wymagające dodatkowego wsparcia. Nowatorskie rozwiązania organizacyjne, zaangażowanie, wysokie kwalifikacje personelu oraz wyjątkowy klimat placówki budzą duże zainteresowanie rodziców chcących aby ich dzieci uczęszczały do naszego przedszkola – informuje dyrektor przedszkola Izabela Truszkowska – Bodyńska.

Przedszkole uczestniczy też w wielu ciekawych projektach, rozwijających umiejętności i kształtujących postawy dzieci. Warto wspomnieć chociażby o ogólnopolskim programie Młody Obywatel, w którym „21” bierze udział jako jedyne przedszkole w kraju czy projekcie „Edukacja Fundamentalna dla Przedszkoli”, w ramach którego powstał interdyscyplinarny program wychowania przedszkolnego, oparty na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Ponadto placówka z powodzeniem promuje zdrowie („Świadomy Jaś – zdrowy Jan”, „Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków Akademia Aquafresh”) i ekologię („Kubusiowi Przyjaciele Natury”).