Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. piast-gliwice.eu

W sobotę została sfinalizowana umowa wypożyczenia Mateusza Szczepaniaka z Cracovii do Piasta Gliwice. 27-letni napastnik będzie występował w Niebiesko-Czerwonych do końca obecnych rozgrywek.

- Cieszę się, że udało się dopełnić wszystkich formalności i trafiłem do takiego klubu jak Piast. Mamy 27 stycznia i zostało mi mało czasu, aby pokazać się trenerowi. Jestem już jednak w Hiszpanii i mogę normalnie trenować z drużyną. Czas zabrać się do roboty - powiedział nowy napastnik Niebiesko-Czerwonych.

Szczepaniak był piłkarzem Cracovii od lipca 2016 roku. Od tego czasu w barwach Pasów rozegrał łącznie 52 spotkania, w których zdobył sześć bramek oraz zanotował dwie asysty. W trakcie swojej kariery występował także w takich klubach jak: Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała, KS Polkowice, Zagłębie Lubin i AJ Auxerre.

- Cieszymy się, że udało nam się wzmocnić drużynę osobą Mateusza Szczepaniaka. Nie ukrywamy, że był nam potrzebny zawodnik, który ma inną charakterystykę niż nasi napastnicy. Ten transfer pozwoli trenerowi na większe pole manewru w formacji ataku i wybór optymalnego rozwiązania w defensywie na konkretny mecz - powiedział Jacek Bednarz, dyrektor sportowy Piasta.

Mateusz Szczepaniak jest szóstym zawodnikiem, który zasilił szeregi Piasta w zimowym okienku transferowym. Wcześniej drużynę Niebiesko-Czerwonych wzmocnili Frantisek Plach, Karol Dybowski, Jakub Czerwiński, Tom Hateley oraz Tomasz Jodłowiec.

Źródło: GKS Piast SA