Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

para

fot. R. Lotys, licencja CC BY 3.0

14 grudnia o godz. 18.00 gośćmi Biblioteki Centralnej (ul. Kościuszki 17) będą Witold Bereś i Krzysztof Burnetko, autorzy książki „ Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”. To opowieść o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz.

Autorzy opowiedzą o ich wielkich osiągnięciach w przestrzeni publicznej: muzeum Manggha, pawilonach Wyspiańskiego i Czapskiego, o wspólnych filmach i spektaklach, o społecznych obowiązkach artystów, o niezwykłych uczuciach do zwierząt. I o wielkiej miłości. A wszystko podbudowane nieznanymi zapiskami reżysera, prowadzonymi właściwie przez całe jego dorosłe życie.

Witold Romuald Bereś – polski dziennikarz, autor książek oraz scenarzysta, reżyser i producent filmowy. Dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, szef publicystyki w TVP1, korespondent Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W latach 2003–2005 wraz z Kazimierą Szczuką i Tomaszem Łubieńskim prowadził magazyn kulturalny „Dobre książki”.

Krzysztof Burnetko – polski dziennikarz prasowy i publicysta. Był korespondentem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. W latach 1988–2005 związanym z „Tygodnikiem Powszechnym”, a następnie z redakcją „Polityki”. Jest autorem lub współautorem kilkunastu książek, w tym kilku przygotowanych wraz z Witoldem Beresiem w formie wywiadu-rzeki, m. in. z Markiem Edelmanem. Przygotowali także tom poświęcony reporterowi Ryszardowi Kapuścińskiemu – „Kapuściński: Nie ogarniam świata”.

(MBP)