Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

wizualizacja nowego budynku

wizualizacja: Pracownia Projektowa STUDIO QUATTRO

Miasto ogłosiło przetarg na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu nadzorującego projektowanie i budowę nowego pawilonu Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Kościuszki. Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym minie 1 marca.

Przypomnijmy, że nowy sześciokondygnacyjny pawilon o powierzchni około 15 tys. m2 ma stanąć w przyszłości na części dziedzińca Szpitala Miejskiego nr 4. Będzie połączony z istniejącym budynkiem szpitalnym.

W nowym obiekcie zostanie ulokowana Izba Przyjęć w standardzie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Pediatrii, Oddział Wewnętrzny, Oddział Geriatryczny, Oddział Diagnostyczny, Centralna Sterylizatornia i Dezynfektornia, szatnie dla personelu oraz zaplecze techniczne, poczekalnie, gabinety lekarskie i diagnostyczno-zabiegowe, punkt informacyjny dla pacjentów, recepcja i strefa pacjenta, blok operacyjny z 6 salami, sale posiłków oraz gier, pomieszczenia techniczne, sala rehabilitacyjna oraz miejsca przeznaczone do spotkań z bliskimi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy budynek zostanie udostępniony pacjentom do 2022 r. Szacowany koszt tej inwestycji wyniesie ok. 120 mln zł.

Jak wynika z informacji przekazanych „MSI – GLIWICE” przez Krystynę Pilsyk, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Gliwicach, po unieważnionym pierwszym przetargu na wykonanie projektu nowego pawilonu Szpitala Miejskiego nr 4, miasto obecnie intensywnie przygotowuje się do ponownego ogłoszenia postępowania przetargowego na opracowanie dokumentacji projektowej.