Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Pixabay

Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry w dwóch gliwickich placówkach, które przyłączyły się do II edycji ogólnopolskiej akcji „Polscy okuliści kontra jaskra” będzie można bezpłatnie zbadać wzrok pod kątem jaskry.

W ramach projektu wszyscy chętni, którzy od 11 do 17 marca zgłoszą się do NZOZ Pryzmat-Okulistyka Gliwice (ul. Tarnogórska 70/1) lub 24 marca, w godzinach od 10.00 do 15.00 do Augmed Centrum Okulistyczne (Łabędzka 20), będą mieli wykonany pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, badanie dna oka oraz badanie grubości rogówki. W przypadku wyniku pozytywnego, każdy z pacjentów zostanie objęty opieką specjalistyczną.

- Udostępnianie pacjentom bezpłatnych badań w kierunku wczesnego wykrycia jaskry to bardzo ważny krok w walce z tą podstępną chorobą. W przypadku jaskry nie możemy mówić o profilaktyce, a jedynie o wczesnej diagnostyce - podkreśla prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Okulistyki, Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Uwaga! Z badań skorzystać mogą wszyscy ci, którzy nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok i nie mają zdiagnozowanej jaskry. Skierowanie nie jest wymagane!

„Polscy okuliści kontra jaskra” to projekt zainicjowany i realizowany przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne (PTO) oraz Sekcję Jaskry PTO, przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.