Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

azs

Fot. archiwum AZS P.Śl.

Siatkarki z AZS Politechnika Śląska wygrały 3:1 z drużyną Karpaty Krosno. Dzięki zaciętej walce i zdobytym trzem punktom Akademiczki zapewniły już sobie grę w play-off i utrzymanie w I lidze.

Początek meczu należał do drużyny z Krosna, która objęła prowadzenie 4:0 i długo utrzymywała przewagę. Przy stanie 11:16 dla Karpat, trener gliwiczanek Wojciech Czapla wziął czas. Ta decyzja całkowicie odwróciło losy partii i gliwickie siatkarki rozpoczęły ostrą walkę wygrywając seta 25:19. Drugiego seta wygrały krośnianki 25:18, a trzeciego gliwiczanki.

Najpierw grano punkt za punkt, potem Karpaty odskoczyły na pięć oczek (4:9). Zaczęliśmy mozolnie odrabiać stratę, by doprowadzić do remisu 13:13. Zespół z Krosna odparł ten atak, ale więcej zimnej krwi i opanowania wykazały w końcówce tej partii gospodynie, które przy wyniku 21:21 zdobyły trzy punkty z rzędu i choć przeciwniczki jeszcze na chwilę przerwały tę serię, to ostatnie zdanie należało do Barbary Sokolińskiej, która atakiem zakończyła tę odsłonę 25:22 – relacjonuje trener Wojciech Czapla.

Czwartą część meczu wygrały gliwiczanki z wynikiem 25:18. To zapewnia im miejsce w pierwszej ósemce. Wyniki: KŚ AZS PŚ Gliwice - Karpaty Krosno 3:1 (25:19, 18:25, 25:22, 25;18). (mf)