Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. materiały prasowe KŚ AZS Pol. Śl.

Nietypowo, bo tym razem w piątek, siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej rozegrają swój kolejny mecz ligowy. Tym razem akademiczki będą podejmować Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

Poprzednim razem podopieczne Wojciecha Czapli gościły w Kaliszu. Faworytkami tego pojedynku były gospodynie, które plasują się na drugim miejscu w tabeli. Gliwiczanki rozegrały całkiem dobry mecz, ostatecznie jednak uległy gospodyniom 26:24.

Karpaty w poprzedniej kolejce podejmowały Solną Wieliczka i także podjęły walkę, ulegając jednak ostatecznie 1:3. Po 19 rozegranych kolejkach drużyna z Krosna z dorobkiem 19 punktów plasuje się na 10. lokacie. Gliwiczanki mają o 5 punktów więcej i plasują się na 8. miejscu. Dla przyjezdnych porażka oznaczałaby więc stratę szansy na wskoczenie do górnej ósemki. W odwrotnej sytuacji są akademiczki. Zwycięstwo zagwarantuje im już grę w play-offach. Presja będzie więc duża.

Mecz z Krosnem rzeczywiście jest dla nas bardzo ważny i trzeba go wygrać najlepiej za 3 punkty – zaznacza Karolina Szczygieł, kapitan drużyny.

Z takim samym zamiarem jednak do Gliwic przyjedzie drużyna Karpat. Zapowiada się więc ciekawy i emocjonujący mecz, który odbędzie się już dziś, o godz. 18.00 w hali Ośrodka Sportu.