Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Z. Daniec

Za nami kolejna odsłona Gliwickiej Akademii Zdrowia Dziecka. Miniona sobota upłynęła pod znakiem specjalistycznych porad, edukacyjnych zabaw i artystycznych występów, których motywem przewodnim był zdrowy styl życia.

Gliwicka Akademia Zdrowia Dziecka to bezpłatna akcja zdrowotna prowadzona od 2016 roku przez Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego, w ramach programu Zdrowe Gliwice. W ramach imprezy, która odbyła się 21 kwietnia dzieci bawiąc się, poszerzały swoją wiedzę na temat zdrowia.

- Na dzieci i ich rodziców czekali specjaliści. Można było skorzystać z porad logopedy, psychologa, dietetyka, fizjoterapeuty. Nie zabrakło również innych atrakcji – mówi Beata Jeżyk z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Najmłodszym bardzo podobał się konkurs na najlepsze przebranie warzywno-owocowe, chętnie brali też udział w występach wokalno-tanecznych. Największym powodzeniem wśród uczestników imprezy cieszyła się jednak ciuchcia zdrowia. Na pierwszej stacji dzieciaki otrzymywały specjalny paszport, który uprawniał do uczącej zdrowego stylu życia wędrówki po ośmiu stacjach.

W organizację tegorocznej edycji włączyli się Pozytywni.Gliwice.pl oraz Centrum Handlowe Forum.

- Działamy we współpracy z wieloma podmiotami, dzięki temu udało nam się zgromadzić wielu wolontariuszy , którzy przygotowali atrakcje dla młodszych i starszych mieszkańców Gliwic – mówi Agata Cira, , Koordynator Kampanii Pozytywni.Gliwice.pl, dyrektor SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 w Gliwicach.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.