Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. M.Tarnowska/UM Gliwice

Nowoczesny akademik przy ul. Pszczyńskiej 89 działa od początku roku akademickiego. Wyremontowany Sezam dysponuje 89 miejscami.

Studenci mają do wyboru 53 pokoje 1-osobowe oraz 18 pokoi 2-osobowych. W każdym z nich są nowe meble, łazienka i dostęp do Internetu. - Nowoczesny budynek jest też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Właśnie z myślą o nich powstał specjalny pokój na parterze – mówi Paweł Doś, rzecznik Politechniki Śląskiej.

Gruntowna przebudowa domu gościnnego trwała 12 miesięcy i kosztowała 4,6 mln zł. Jej wykonawcą była firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Obecnie w Gliwicach działa 11 akademików Politechniki Śląskiej. Objęty monitoringiem Sezam to jeden z tych o najwyższym standardzie. Oprócz komfortowych pokoi z kuchnią na każdym piętrze znajdują się dwie sale konferencyjne, sala bilardowa, siłownia i dwie pralnie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.