Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. Koćwin Joanna

Zespół Form Tanecznych Salake wygrał ogólnopolskie eliminacje i jedzie do Hiszpanii na Mistrzostwa Świata Dance World Cup 2018.

Najwyższa punktacja, dwa złote medale i tytuł najlepszego zespołu eliminacji to ostatnie sukcesy gliwickiego zespołu Salake, który 19 marca wygrał w Krakowie ogólnopolskie eliminacje do Mistrzostw Świata Dance World Cup 2018. Tancerze pokonali ponad 100 zespołów z uznanych, polskich ośrodków tanecznych, m.in. z Warszawy, Kołobrzegu, Wrocławia czy Ostrowa Wielkopolskiego.

Wygrana w Krakowie to nie pierwszy sukces gliwickiego zespołu na ogólnopolskich eliminacjach. Warto wspomnieć, że w 2013 roku tancerze z Salake, jako jedyni w historii eliminacji otrzymali jednogłośnie od międzynarodowego jury maksymalną liczbę punktów 100/100. Są też dwukrotnymi zdobywcami tytułu Mistrza Świata w kategorii Tap Dance.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.