Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. materiały Filomaty

I LO im. Edwarda Dembowskiego oraz Technikum nr 1 w ZST-I to najlepsze ponadgimnazjalne szkoły w Gliwicach. Miesięcznik „Perspektywy” przedstawił najnowszy ranking szkół w Polsce.

I Liceum Ogólnokształcące nr 1 w prestiżowym zestawieniu liczącym 500 pozycji znalazło się na 100. miejscu. Oznacza to, że w stosunku do minionego roku, placówka odnotowała awans o 64 miejsca. Oprócz wspomnianej „jedynki” w rankingu znalazły się jeszcze dwie szkoły z Gliwic – V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga (163 miejsce) i Liceum Ogólnokształcące FILOMATA (pozycja 201).

Spośród techników, najlepszym w Gliwicach okazało się Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych, które zajęło wysokie, 44 miejsce. Oprócz niego w zestawieniu pojawiło się także Technikum nr 2 w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym (235 miejsce).

Co brano pod uwagę przy tworzeniu rankingu? Przede wszystkim wyniki maturalne, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz - w przypadku techników – efekty egzaminów zawodowych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.