Zimowe iluminacje zachwycają w całym mieście i przenoszą nas w wyjątkowy klimat. Świątecznym blaskiem tradycyjnie rozbłysnął Rynek, a także gliwickie skwery i ulice. Wieczorny spacer po Gliwicach? Ależ oczywiście!

fot. UM Gliwice

To tegoroczna, świąteczna niespodzian ka dla gliwiczan. Ogromna choinka wita przechodniów przy ul. Zwycięstwa. Niemal 20-metrowe drzewko stoi na skwerze nad Drogową trasą średnicową. Jest udekorowane 4-kilometrowymi świetlistymi kręgami jarzącymi się na biało, czerwonymi i złotymi bombkami oraz ozdobami w kształcie płatków śniegu i gwiazdek. Na zlecenie Miejskiego zarządu Usług Komunalnych zamontowała ją firma Adal. (fot. UM Gliwice)

fot. UM Gliwice

Główną ulicę naszego miasta spowija jasny pas świątecznego światła. Błyszczącym, żółto-błękitnym szpalerem latarni prowadzi przechodniów i podróżnych odwiedzających Gliwice od ul. Bohaterów Getta warszawskiego w stronę głównego miejskiego placu, gdzie również czekają świąteczne atrakcje – dekoracje korespondujące z tymi na ul. Zwycięstwa. (fot. UM Gliwice)

fot. K. Szymik

To jedna z ulubionych ozdób małych gliwiczan, przyciągająca dnia - mi i wieczorami całe pokolenia rodzin. Błyszcząca kula upiększa skwer Doncaster od kilku lat. wy- sokość aluminiowej konstrukcji to ponad 4,5 metra. średnica wyno - si 4 metry. Bombka rozświetlona jest tysiącami migających lampek. Ustawiona jest na jednej z alejek. Przejście przez jej środek przynosi ponoć szczęście... (fot. K. Szymik)

Pięknie wygląda również fontana na na pl. Piłsudskiego, przystrojo na tunelem świetlnym. iluminacja przypomina wytryskujące z ziemi strugi wody. Tworzy ją kilka tysięcy migających lampek LED. (fot. A.Skwarek)

Złocista, dziesięciometrowa cho inka stoi przed wejściem do Urzędu Miejskiego od strony ul. zwycięstwa. Drzewko ozdabiają czerwone bombki oraz połyskujące złotem i bielą lampki, gwiazdki i łańcuchy. na szczycie choinki, na tle wieczornego nieba, wyraźnie odcina się neonowa gwiazda. (fot. UM Gliwice)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.