Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

BMZ Poland

Fot. Z.Daniec/UM Gliwice

Wiodący producent baterii, firma BMZ Poland, która na swoją siedzibę wybrała gliwicką strefę ekonomiczną, planuje rozbudowę. Jest ona związana ze wzrastającym zapotrzebowaniem rynku na baterie litowo-jonowe i oznacza utworzenie nowych miejsc pracy.

W Gliwicach BMZ Poland jest obecny od 2010 r. W roku 2017 na ponad 12,3 tys. m2 przy przy ul. Einsteina wybudował własną siedzibę z nowoczesnymi halami produkcyjnymi, magazynami, laboratoriami badawczymi i biurami. Firma przygotowuje rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego oraz wybranych projektów małoseryjnych i wysoko zautomatyzowanych, jak np. produkcja magazynów energii. Produkuje też nowoczesne systemy zasilania dla autobusów elektrycznych i baterie do rowerów elektrycznych. Firma skupia się także na elektronarzędziach i narzędziach ogrodniczych.

Sektory te rosną w niezwykle szybkim tempie: 25-35% rok do roku. Stąd decyzja o budowie magazynu z powierzchnią biurowo-socjalną. Rozbudowa z pewnością wpłynie na zmianę ilości zatrudnionych, jednak na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, by decydować o szczegółach – wyjaśnia Agata Kędzierska, rzecznik prasowy BMZ Poland.

Teraz firma przymierza się do rozbudowy. Prace przy nowej inwestycji mają ruszyć jeszcze w tym roku, jesienią.

Gliwice to bardzo dobre miejsce do inwestiowania. To centrum Śląska, którego atutem jest m.in. bliskość Politechniki Śląskiej oraz dobra infrastruktura. To dało nam szansę na rozszerzenie działalności – dodaje Kędzierska.

BMZ Poland powstała w 2010 r. jako spółka-córka BMZ GmBH. Obecnie wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powstałego z inicjatywy partnera – firmy Ursus Bus. Zatrudnia ponad 800 pracowników. (mf)