Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wiosna w pełni, na drogach pojawili się motocykliści. Swoją służbę na motocyklach rozpoczęli też policjanci, którzy przypominają, aby odpowiednio przygotować swoje jednoślady do sezonu. Od ich stanu technicznego zależy bowiem bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Kierowcy samochodów muszą z kolei uważnie i często spoglądać w lusterka.Policyjne motocykle zostały już przygotowane do sezonu i rozpoczęły patrole. Funkcjonariusze pilnują bezpieczeństwa oraz reagują na wykroczenia, w tym osób kierujących motocyklami, skuterami czy quadami.
Pamiętajmy: motocykle pojawiają się nagle. Z uwagi na ich niewielkie gabaryty oraz szybkość niektórzy kierowcy aut popełniają błędy, bo nie zauważają jednośladów w porę. Taki błąd może wynikać z faktu istnienia zjawiska zwanego martwym polem. Zminimalizować niebezpieczeństwo mogą prawidłowo ustawione lusterka. Przypominamy, że to kierujący ma obowiązek zadbać o niwelowanie obszaru wspomnianego martwego pola, czyli pola wokół samochodu, które nie jest obejmowane przez lusterka.
Jak dobrze ustawić lusterka?
W wewnętrznym zwróćmy uwagę, czy widać całą tylną szybę. W zewnętrznych powinniśmy widzieć bok samochodu, lecz nie może on zajmować więcej niż centymetr powierzchni lusterka. 

  • Poniedziałek (9 kwietnia) godz. 6.50