Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

„Dzieci z Bullerbyn” (fot. TM w Gliwicach)

13 kwietnia o godz. 17.30 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) rozpoczną się warsztaty interpretacyjne wokół spektaklu „Dzieci z Bullerbyn”.

Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się bohaterom uwielbianych przez dzieci książek Astrid Lindgren. Dorośli porozmawiają o tym, dlaczego warto czytać dzieciom i co w lekturach dla dzieci mogą znaleźć dla siebie.

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć, analizując wątki klasycznych pozycji literatury dziecięcej. Zapraszamy dorosłych: rodziców, dziadków, opiekunów, starsze siostry i starszych braci, a także nauczycieli, wychowawców, bibliotekarzy – mówi Agnieszka Skowronek, rzecznik prasowy Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Prowadząca, Karina Mucha, to polonistka i psycholog z Uniwersytetu SWPS, autorka książek i znawca literatury dziecięcej, koordynatorka Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zapisy:
Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 230 49 68, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
czynne: pn.–pt., godz. 8.00–16.00


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.