Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Jeszcze więcej jarmarkowych domków, jeszcze więcej smakołyków, jeszcze więcej atrakcji! Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zapowiada się wystrzałowo! Od 6 do 22 grudnia na gliwickim Rynku będzie można upolować oryginalne prezenty, kupić choinkowe ozdoby oraz posmakować świątecznych przysmaków.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty codziennie między godz. 12.00 a 18.00. W weekendy, ze względu na świąteczne imprezy na Rynku, stoiska będą czynne dłużej – część do godz. 19.00, a niektóre (gastronomiczne) do godz. 21.00.

W tym roku na Rynku będzie także więcej domków handlowych. Niektóre stoiska pojawią się po raz pierwszy, ale spokojnie – wystawcy znani i lubiani z poprzednich lat też będą z nami. Co będzie można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym? Prawie wszystko: biżuterię, ceramikę, antyki, ozdoby świąteczne, ręcznie robione świece, rękodzieło, pierniki, miody, wędliny, sery. Na miejscu będzie można skosztować świątecznych potraw i uraczyć się grzanym winem.

Mikołajkowy Rynek

6 grudnia zapraszamy na Rynek wszystkie dzieci (i nie tylko). O godz. 16.00 będzie można spotkać najważniejszego gościa, poznać mikołajowe sekrety, a nawet zrobić sobie zdjęcie ze świętym mikołajem w śnieżnej kuli. Porządku będą pilnować elfy cyrkowcy oraz… Minionki. Na scenie wystąpią: Gwar – rewelacyjna grupa taneczna z gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury, a na deser, przybyły spod samiuśkich Tater, Zespół GóralSKIego, czyli czterech zacnych górali i jedna góralka.

Muzyczny Rynek

Pierwszy jarmarkowy weekend zdominują akrobaci i świąteczne szlagiery. W sobotę, 9 grudnia, zobaczymy m.in. nowatorski pokaz LED i Cyr wheel show, wykorzystujący niezwykłe efekty świetlne oraz cyrkowe umiejętności akrobatów, wykonujących zapierające dech w piersiach ewolucje na ogromnych obręczach. W świąteczny klimat wprowadzą nas uczniowie szkoły muzycznej, wykonując brawurowo najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W niedzielę, 10 grudnia, scenę opanują młodzi i zdolni tancerze, którzy pod okiem profesjonalnych trenerów zaprezentują umiejętności w różnych stylach tańca. Mroźną atmosferę zimowego wieczoru rozgrzeje z pewnością niesamowite, kolorowe i magiczne ‒ chemiczne show. Na deser ‒ finalistka „Mam talent”, mistrzyni hula-hoop oraz kobieta guma. Wieczór zakończy nastrojowy koncert najpiękniejszych świątecznych utworów w wykonaniu zespołu Gospel Sound.

Bajkowy Rynek

Jakie jest najbardziej bożonarodzeniowe zwierzę? Oczywiście renifer! 16 grudnia miejcie się na baczności – „Renifer i Bałwanek atakują Gliwice”. Oczywiście tylko w interaktywnym spektaklu pod tym tytułem. Przez cały weekend 16‒17 grudnia na brak wrażeń nie będą też mogli narzekać nieco starsi widzowie, którzy zasiądą w siedmiowymiarowym kinie. Będzie można dosłownie przenieść się do świata filmu i na własnej skórze poczuć pęd huraganu albo ulewny deszcz. Po mocnych filmowych wrażeniach będzie jeszcze można spróbować swoich sił na dwóch symulatorach sportów zimowych. To wszystko w sercu gliwickiej starówki!

17 grudnia gliwickim Rynkiem zawładnie iluzjonista Tomasz Vinici. Artysta sztuki iluzji odsłoni kilka kart ze świata magicznych sekretów. O godz. 18.20 na scenie nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ogień, który zapłonął w Grocie Narodzenia Pańskiego, z Palestyny dotrze do Gliwic. Na zakończenie pełnego wrażeń popołudnia zaplanowano niezwykły koncert. Wystąpią uczestnicy megapopularnego programu „The Voice of Poland” – Katarzyna Dereń, Arek Kłusowski, Małgorzata Nakonieczna i Ernest Staniaszek. Znacie ich z telewizji – teraz będzie okazja zobaczyć ich na żywo!

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Miasto Gliwice. Szczegółowy program jest dostępny na stronie kultura.gliwice.eu.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.