centrum

Zdjęcia: M.Foltyn

Dzięki prowadzonym w mieście inwestycjom, wiele miejsc i budynków zyskuje nowoczesne oblicze. Zmiany możemy obserwować m.in. w ścisłym centrum Gliwic. W pobliżu modernizowanego budynku Starej Poczty powstaje kompleks biurowo-usługowy „Dworcowa 25” i wielopoziomowy parking.

Dworcowa 25

U zbiegu ulic Dworcowej i Dolnych Wałów trwa budowa kompleksu biurowo-usługowego „Dworcowa 25”. Obiekt będzie miał około 4680 m2 powierzchni na wynajem oraz około 140 miejsc parkingowych przeznaczonych dla najemców. Na parterze powstaną lokale handlowe i gastronomiczne, na pierwszym piętrze – lokale usługowe, wraz z centrum fitness oraz lokalami gastronomicznymi lub biurowymi. Na drugim, trzecim, czwartym i piątym piętrze powstaną lokale biurowe, a w narożnikach lokale gastronomiczne z tarasem widokowym.

Obecnie w budynku trwa montaż instalacji, rozpoczęliśmy też budowę piątej, najwyższej kondygnacji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja będzie gotowa w drugiej połowie 2018 r. – mówi Dorota Tetzel z Global City Holdings, który jest głównym inwestorem projektu.

W przyszłości, w pierzei ul. Dolnych Wałów powstanie jeszcze około 3 000 m2 powierzchni na wynajem i około 40 miejsc parkingowych.

Na wielu poziomach

Prace przy budowie trzypoziomowego parkingu przy ul. Dunikowskiego i Mikołowskiej dobiegają końca. Nowy obiekt będzie posiadał 84 miejsca parkingowe. Na parterze budynku znajdzie się przestrzeń dla czterech lokali usługowych o powierzchniach użytkowych ok. 125, 144, 160 i 190 m2. Warta 10,2 mln zł, inwestycja realizowana przez katowicką firmę DOMBUD (na zlecenie ZBM II TBS Sp. z o.o.), ma być gotowa w III kwartale 2018 r. Projekt budynku wykonało biuro projektowe SSC ARCHITEKCI – Spółka Partnerska.

Stara Poczta

Trwa modernizacja wybudowanego w latach 1903–1906 budynku dawnej Poczty Głównej przy Dolnych Wałów 8. Część elewacji trzykondygnacyjnego obiektu została już odnowiona, a elementy utrzymane w stylu neogotyckim zachowane. W XIX-wiecznym budynku ulokuje się nowoczesny biznes - swoją siedzibę będzie tam miała m.in. The Software House, na gliwicka firma z branży IT, oraz Orange. Na parterze działać będzie gliwicki oddział Icon Fitness Club.

Modernizacja zabytku należącego do DL Invest Group jest zrealizowana w około 60 procentach. Trwają prace wykończeniowe, ze względu na zabytkowy charakter obiektu prowadzone bardzo skrupulatnie, przy pomocy specjalistów z branży renowatorskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem obiekt sukcesywnie zacznie funkcjonować, w II półroczu 2018 r. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.