Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. E. Mielnik

Czy przeczytane książki i obejrzane filmy mogą komuś pomóc? Mogą, jeżeli trafią na V Skup Kultury. Zbiórka książek, płyt, komiksów, gier i rękodzieła trwa do 15 czerwca.

Dzieła kultury można przynosić między innymi do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, wybranych placówek oświatowych, restauracji i sklepów. Mapa z zaznaczonymi punktami uczestniczącymi w zbiórce jest dostępna na stronie internetowej mapa.calanaprzod.org. Każdy może dołączyć do tworzenia Skupu Kultury ‒ ofiarowując książki i inne dzieła kultury albo tworząc punkt zbiórki w swoim miejscu pracy, szkole czy zaprzyjaźnionym lokalu.

Finał Skupu Kultury odbędzie się 24 czerwca na Rynku. Podczas największego w regionie kiermaszu kulturalnego będzie można kupić książki, winyle, filmy na DVD i rękodzieło po wskazanej przez siebie cenie. Warto być hojnym, ponieważ cały dochód z akcji trafi do niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia Cała Naprzód. Wyniki finansowe czterech poprzednich Skupów Kultury pokazują, że gliwiczanie rozumieją ideę pomagania przez kupowanie – każdego roku udaje się zebrać więcej pieniędzy, w 2017 roku było to rekordowe 12 225,36 zł.

Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Cała Naprzód, kilkukrotnie wyróżnione w konkursie Liderzy Społeczni Gliwic. Projekt jest dofinansowany z miejskiego budżetu.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.