Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. MBP w Gliwicach

Od 8 do 15 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach będzie obchodzić XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji dla czytelników.

Hasło promujące tegoroczną edycję brzmi „(Do)wolność czytania”. Dowolność, czyli zależne wyłącznie od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie. To również nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie: tradycyjnej, elektronicznej, audiobooka, a co za tym idzie również do biblioteki.

(Do)wolność czytania pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości. Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości – wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu – mówi Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach.

Gliwicka Biblioteka przygotowała prawie 100 wydarzeń! Udział we wszystkich jest bezpłatny, jednak na niektóre zajęcia i spektakle obowiązują zapisy.

W tym szczególnym Tygodniu MBP w Gliwicach przygotowała także dwa niezwykłe spotkania z autorami dla uczniów gliwickich szkół:

  • 14 maja o godz. 12.30 – spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką „Listów w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”;
  • 15 maja o godz. 9.00 – spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, autorem m. in. książek: „Afryka Kazika” i „Dziadek Niedźwiadek”.

SZCZEGÓŁÓWY PROGRAM TYGODNIA BIBLIOTEK