Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Kolejny raz w ostatnich tygodniach kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed oznakowanym radiowozem, dającym znaki świetlne oraz dźwiękowe. „Śmiałkiem” okazał się tym razem dojrzały wiekiem mężczyzna, 44-letni knurowianin. Przestrzegamy przed kłopotami, jakie przynoszą tego typu nierozsądne decyzje. To już nie wykroczenie, a przestępstwo!4 maja około godziny 17.30 przy ul. Mickiewicza w Knurowie patrol drogówki podjął próbę kontroli osobowego peugeota. Kierujący nie zatrzymał się jednak na wezwanie i rozpoczął ucieczkę. W ślad za nim ruszył radiowóz. Kierowca mimo wszystko próbował uciec przed pościgiem. Jego próba spełzła na niczym, szybko został zatrzymany. 44-latek nie potrafił racjonalnie wyjaśnić przyczyn swego zachowania.
W sprawie wszczęto dochodzenie. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.
Przypominamy, że zgodnie ze znowelizowanym kodeksem karnym, od 1 czerwca 2017 r. sąd orzeka obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wobec sprawców m.in. niezatrzymania się do kontroli (art. 178b kk). Jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.