Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

silesia

Fot. Biuro Architektoniczne IMB Asymetria

W Gliwicach powstaje największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku – Silesia Outlet z ponad 120 salonami znanych i cenionych marek odzieżowych. Zakupy w 70 z nich będziemy mogli zrobić już wiosną 2019 r.

Z ramienia miasta w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wziął udział Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Cieszymy się, że kolejny duży inwestor, o europejskiej skali, wybrał Gliwice. Zbieramy owoce naszych pomysłów i decyzji sprzed 25 lat, gdy władze Gliwic postanowiły oprzeć rozwój miasta na strefie ekonomicznej, produkcji i usługach generujących przychody. To sprawia, że nasze miasto jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów. Rozwijamy się i dostarczamy kolejnych miejsc rozrywki i zakupów nie tylko mieszkańcom Gliwic, ale całego regionu – mówił podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Silesia Outlet będzie miał powierzchnię blisko 20 tys. m2. Wiosną 2019 r. zostanie udostępniona część o powierzchni 12 tys. m2 z 70 sklepami. W drugim etapie 50 sklepów na powierzchni 8 tys. m2. Dla klientów centrum powstanie 830 miejsc parkingowych.

W ostatnich kilkunastu latach Gliwice dołączyły do czołówki najnowocześniejszych i najbogatszych miast Górnego Śląska. Jednocześnie jest to jedno z ostatnich miejsc na mapie Polski z tak dużym potencjałem dla centrum outletowego, z czego doskonale zdają sobie sprawę firmy zainteresowane wynajęciem powierzchni handlowej – mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG Property Consulting.

Prace przy inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2017 r. Do lipca inwestycja ma się znaleźć pod dachem. Całkowity koszt tego etapu budowy wyniesie ponad 57 mln zł.

Centrum będzie nowoczesną przestrzenią z licznymi udogodnieniami dla klientów. Na elewacji pojawi się motyw szachownicy, który ma stać się znakiem rozpoznawczym outletu. W środku zagoszczą światowe marki. Pojawią się też punkty usługowe i gastronomiczne, strefa relaksu i punkt opieki nad dzieckiem.

Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż systemu informacji wizualnej wmontowanego w pasaż handlowy.

Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud SA. Projekt przygotowało biuro architektoniczne IMB Asymetria. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.