Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

silesia

Fot. Biuro Architektoniczne IMB Asymetria

W Gliwicach powstaje największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku – Silesia Outlet z ponad 120 salonami znanych i cenionych marek odzieżowych. Zakupy w 70 z nich będziemy mogli zrobić już wiosną 2019 r.

Z ramienia miasta w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego wziął udział Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Cieszymy się, że kolejny duży inwestor, o europejskiej skali, wybrał Gliwice. Zbieramy owoce naszych pomysłów i decyzji sprzed 25 lat, gdy władze Gliwic postanowiły oprzeć rozwój miasta na strefie ekonomicznej, produkcji i usługach generujących przychody. To sprawia, że nasze miasto jest bardzo atrakcyjne dla inwestorów. Rozwijamy się i dostarczamy kolejnych miejsc rozrywki i zakupów nie tylko mieszkańcom Gliwic, ale całego regionu – mówił podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego Adam Neumann, zastępca prezydenta Gliwic.

Silesia Outlet będzie miał powierzchnię blisko 20 tys. m2. Wiosną 2019 r. zostanie udostępniona część o powierzchni 12 tys. m2 z 70 sklepami. W drugim etapie 50 sklepów na powierzchni 8 tys. m2. Dla klientów centrum powstanie 830 miejsc parkingowych.

W ostatnich kilkunastu latach Gliwice dołączyły do czołówki najnowocześniejszych i najbogatszych miast Górnego Śląska. Jednocześnie jest to jedno z ostatnich miejsc na mapie Polski z tak dużym potencjałem dla centrum outletowego, z czego doskonale zdają sobie sprawę firmy zainteresowane wynajęciem powierzchni handlowej – mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG Property Consulting.

Prace przy inwestycji rozpoczęły się w grudniu 2017 r. Do lipca inwestycja ma się znaleźć pod dachem. Całkowity koszt tego etapu budowy wyniesie ponad 57 mln zł.

Centrum będzie nowoczesną przestrzenią z licznymi udogodnieniami dla klientów. Na elewacji pojawi się motyw szachownicy, który ma stać się znakiem rozpoznawczym outletu. W środku zagoszczą światowe marki. Pojawią się też punkty usługowe i gastronomiczne, strefa relaksu i punkt opieki nad dzieckiem.

Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez montaż systemu informacji wizualnej wmontowanego w pasaż handlowy.

Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud SA. Projekt przygotowało biuro architektoniczne IMB Asymetria. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting. (mf)