Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Farm

Fot. kadr z filmu The Farm 51

Gliwicka firma The Farm 51 Group została nominowana do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018. Specjaliści od wirtualnej rzeczywistości mają szansę na nagrodę w kategorii „Innowacje w IT”.

Specjaliści z The Farm 51 zostali nominowani do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 za prace badawcze nad hiper-realistyczną balistyką pocisków i pancerzy, foto-realistyczną wizualizacją środowiska oraz za współpracę użytkowników online i opracowanie prototypu interaktywnego symulatora pola walki opartego o rozszerzoną wirtualną rzeczywistość. PNIR organizowany jest pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych z zakresu balistyki, foto-realistycznej oprawy wizualnej oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR), a celem opracowania symulatora pola walki – wyjaśnia Dawid Biegun z The Farm 51.

Prototyp zostanie opracowany pod kątem możliwości jego wykorzystania do budowy symulatorów szkoleniowych dla służb mundurowych w Polsce: wojska, policji, straży granicznej, ale też dla szkół średnich o profilach obronnych, wojskowych, policyjnych i wyższych, szkolących przyszłych funkcjonariuszy służb mundurowych.

Projekt odznacza się innowacyjnością w skali świata. Aktualnie nie ma rozwiązań łączących wszystkie cechy i funkcjonalności projektowanej aplikacji treningowej. Prototyp symulatora zostanie rozwinięty do formy kompleksowej i będzie sprzedawany lub licencjonowany. Przewidujemy również wykorzystanie poszczególnych wyników badań do własnej produkcji gier – tumaczy Dawid Biegun.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w październiku, podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 w Uniejowie. Trzymamy kciuki za projekt The Farm 51! (mf)