Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

betonowy kajak

fot. Politechnika Śląska

Studenci Politechniki Śląskiej zbudowali kajak z betonu, a teraz będą się nim ścigać! Swoich sił spróbują w uniwersyteckich regatach wioślarskich BetonKanoRace. Zawody odbędą się 25-27 maja w holenderskim Eindhoven.

W regatach weźmie udział 17 załóg studenckich z europejskich uczelni, w tym reprezentacja z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej. Wystartują w dwuosobowych zespołach – męskie, żeńskie i mieszane –na dystansach 100, 200 i 400 metrów. Podczas zawodów uczestnicy muszą wykazać się nie tylko inżynierską wiedzą technologiczną, ale również siłą fizyczną i wyobraźnią Ciekawostką jest to, że kajaki, który popłyną są samodzielnie przez nich zaprojektowane i skonstruowane, a wykonane z betonu.

Reprezentacja gliwickiej uczelni startuje w regatach BetonKanoRace już po raz siódmy. Dwa lata z rzędu zdobyła tytuł w kategorii na najbardziej kreatywny projekt. W tym roku studenci wystartują w przygotowanej przez nich łodzi nazwanej „Pięścią Prezesa”.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.