Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

W czwartek, 17 maja, był dniem wytężonej pracy dla funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP Gliwice. Pomogli przeprowadzić konkurs wiedzy dla dzieci oraz zorganizowali akcję na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób kierujących jednośladami.Funkcjonariusz WRD, st. sierż. Szymon Kołodziej, wziął udział w przedsięwzięciu edukacyjno-profilaktycznym Miś Bezpieczeństwa, czyli w VI powiatowym konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jaki odbył się pod patronatem starosty gliwickiego i burmistrza gminy Toszek, a skierowany był do uczniów szkół podstawowych z całego powiatu. W zawodach wzięło udział 24 młodych ludzi, reprezentujących szkoły z Wielowsi, Gierałtowic, Paczyny, Wilczy, Pławniowic, Świbia, Kotulina i Pyskowic. Wykazali się oni wiedzą z zakresu wyposażenia roweru, znajomości zagrożeń dla uczestników ruchu poza obszarem zabudowanym, znaków dotyczących bezpieczeństwa pieszych, informacji podawanych przez policjantów ręcznie regulujących ruchem w rejonie skrzyżowań, a także napisali test, między innymi z udzielania pierwszej pomocy i znajomości postępowania na miejscu wypadku drogowego.
W Chudowie natomiast, w rejonie DK 44, stróże prawa dbali o bezpieczeństwo kierujących jednośladami. Przeprowadzili też rozmowy z motocyklistami.
Policja cyklicznie prowadzi akcje skierowane do kierowców jednośladów, między innymi w ramach akcji „Stop brawurze na motocyklach i quadach”. Tylko w 2017 roku na terenie podległym KMP Gliwice miały miejsce 63 zdarzenia z udziałem motocyklistów, w których cztery osoby zostały ranne, zaś jedna poniosła śmierć. W 2018 roku takich zdarzeń było siedem. Apelujemy przy okazji o rozsądną i bezpieczną jazdę.

Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.