Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Mieszkasz i pracujesz w Gliwicach? Posiadasz lub planujesz zakup samochodu? W takim razie oprócz wielu stałych kosztów z pewnością interesuje Cię kwestia ubezpieczenia – tego obowiązkowego, OC. Jak wyglądają ceny w Twoim mieście i w jaki sposób zaoszczędzisz na polisie?

OC w Gliwicach coraz droższe

Przez lata kolejne towarzystwa konkurowały między sobą cenami. Kierowcy dużo bardziej martwili się kosztami napraw czy paliwa, ale raczej nie odczuwali aż tak bardzo konieczności opłacania obowiązkowego OC. Jednak coś się zmieniło, branża solidarnie zwiększa ceny. Od kilku lat idą w górę. I choć trend nieco wyhamował, nadal jest coraz drożej, z roku na rok, a nawet z kwartału na kwartał.

Zapewne wiesz, że obowiązkowe ubezpieczenie OC jak tłumaczy serwis kalkulator-oc-ac.auto.pl jest dla każdego obliczane indywidualnie. Płacisz składkę na podstawie miejsca zamieszkania, zdobytych zniżek za bezszkodową jazdę, doświadczenia, sposobu eksploatacji pojazdu czy jego parametrów. Zwróć uwagę na inną ciekawą zależność. Według obowiązujących przepisów, każde OC działa w identycznym zakresie, więc nie ma znaczenia, w jakiej firmie podpisujesz umowę. W tym kontekście najważniejszym czynnikiem decyzyjnym staje się cena. Koszt polisy interesuje Cię najbardziej!

Akurat w Gliwicach średnia cena OC waha się w okolicach 800 złotych. Mniej płaci się choćby w Rzeszowie czy Kielcach, ale znacznie więcej w Gdańsku czy Warszawie. Znając miasto, pewnie wskażesz siedziby towarzystw ubezpieczeniowych. Ale czy właśnie tam zapłacisz najmniej?

Przekonaj się, jak zapłacić mniej za OC

Aby zapłacić jak najmniej za obowiązkowe OC, sprawdź swój prywatny ranking, który wygeneruje się na stronie Tanie OC kalkulator-oc-ac.auto.pl. Wystarczy, że wypełnisz wskazane pola dotyczące Ciebie – jako kierowcy i właściciela – oraz pojazdu. Jazda bez ważnego OC najbardziej uderza po kieszeni kierowców aut osobowych, dlatego nie zwlekaj z podjęciem korzystnej decyzji. Zawsze masz prawo zmienić firmę ubezpieczeniową, a w dzisiejszych czasach formalności są mocno ograniczone.

Żeby jednak zwrócić się do konkretnego ubezpieczyciela, najpierw sprawdź online, jaki jest wynik Twojej indywidualnej symulacji. Skieruj się tam, gdzie zapłacisz najmniej, a oszczędzisz w ten sposób nawet kilkaset złotych. Przy okazji nie zapominaj o bezpiecznej, uważnej jeździe. Po paru latach wypracujesz maksymalne 60% ulgi za bezszkodową jazdę. Gdy jeszcze nie posiadasz pojazdu, przemyśl zakup modelu z mniejszym silnikiem i niekoniecznie o sportowym charakterze. Im więcej mocy pod nogą, tym prawdopodobnie wyższe OC.

Komentarze  
0 #4 Marek 2018-09-16 16:21
Sprawdziłem sobie na tym Cuk i mam czarno na białym, że mógłbym płacić jakieś 350 zł mniej
Cytować
0 #3 nik 2018-06-10 08:29
Warto z porównywarek korzystać - na kalkulatorze cuk można wyszukać najtańsze OC.
Cytować
0 #2 Katarzyna 2018-06-07 15:30
W Gliwicach można znaleźć ubezpieczenie już w okolicach 650 zł (można się o tym przekonać tutaj https://ubea.pl/ubezpieczenia-w-polsce/śląskie/Gliwice/ ).
Cytować
0 #1 załuski 2018-06-06 21:41
a jaki koszt OC w Yanosiku w Gliwicach?
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.