mlodzi poligloci

fot. SP nr 2 w Gliwicach

O tym, że warto znać wiele języków nie trzeba w obecnych czasach nikogo przekonywać. Dobrze o tym wiedzą także uczniowie gliwickich szkół podstawowych, którzy korzystają z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z języka francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego.

Zajęcia prowadzone są przez studentki Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej. Opiekę metodyczną nad studentkami sprawuje pani Elżbieta Kempny – pracownik Politechniki Śląskiej i koordynator projektu. Różnią się one od tradycyjnych lekcji. To nauka przez zabawę - nie ma ocen, sprawdzianów czy kartkówek. Wszystko to sprawia, że uczniowie z przyjemnością w nich uczestniczą.

- Praca z dziećmi sprawia mi przyjemność, ponieważ bardzo często wiele mogę się od nich nauczyć, na przykład entuzjazmu przy realizacji zadań oraz radości z poznawania świata i uczenia się nowych rzeczy – mówi Monika, jedna ze studentek prowadzących zajęcia w ramach programu.

W kończącym się roku szkolnym w projekcie wzięło udział 5 szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wilczym Gardle, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana III Sobieskiego, Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Piastów Śląskich, Szkoła Podstawowa nr 23 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Armii Krajowej oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich.

- Program „Młodzi Poligloci” to kolejny projekt edukacyjny realizowany dla dzieci jako oferta zajęć pozalekcyjnych w gliwickich szkołach. Mamy nadzieję, że będzie kontynuowany w przyszłym roku szkolnym i obejmie większą liczbę uczniów gliwickich szkół – mówi Mariusz Kucharz, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.